Wszystko na temat żarówki smart

Żarówka smart to niezwykle ciekawa alternatywa w dzisiejszych czasach. Jest to urządzenie, które daje nam pełną kontrolę nad oświetleniem naszego domu. Ponadto warto wspomnieć, iż nie wymaga ona fachowych instalacji, czy dużej wiedzy. Oprócz tego pozwala zaoszczędzić dużo energii elektrycznej. Nie ulega więc wątpliwości, że zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dogłębnie go przeanalizować.

JAK DZIAŁA INTELIGENTNA ŻARÓWKA?

Co ciekawe takie urządzenie działa bardzo podobnie do zwykłej żarówki – wkręcamy ją tak samo i możemy włączyć i wyłączyć za pomocą włącznika na ścianie. Jednak, aby móc skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości, który oferuje, należ połączyć ją z siecią Wi-Fi – i właśnie tym różni się od normalnej żarówki. Warto zdawać sobie sprawę, iż ilość funkcji jakie posiada zależy od tego jaki konkretny model wybierzemy. Jednak do podstawowych czynności można zaliczyć chociażby zdalne sterowanie. Oprócz wcześniej wspomnianego włączania i wyłączania za pomocą pstryczka na ścianie, możemy dokonać tego również przy użyciu naszego smartfona, a konkretniej mówiąc aplikacji na nim zainstalowanej.

CO ZYSKUJEMY DZIĘKI TAKIEJ ŻARÓWCE?

Możemy chociażby pokusić się o zmianę jasności i odcienia światła, czy np. jej barwy. Ponadto dzięki aplikacji mamy dostęp do monitorowania zużycia energii, co niesłychanie korzystanie przekłada się na nasze rachunki za prąd. Ponadto żarówki te bardzo często zawierają również specjalną funkcję, która pozwala nam nawet na ułożenie harmonogramu jej działania. Chodzi tu o to, że możemy zaplanować kiedy dana żarówka ma się zapalić i o której godzinie powinna się wyłączyć. Jest to niesłychanie ciekawa i zarazem wygodna alternatywa. Ponadto czasami również urządzenia te mają możliwość synchronizacji z telewizją, dzięki czemu odtwarzają kolory podobne do tych obecnych w filmie.

Jak widać żarówka smart daje nam naprawdę wiele ciekawych możliwości. Jest to rozwiązanie niezwykle kreatywne i nowoczesne z którego zdecydowanie warto skorzystać.